O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Publikace

Na této stránce najdete publikace Programu migrace ke stažení.


„Nečekejte, až si vás média všimnou! Malá mediální příručka o nových médiích (nejen) pro migrantské organizace“. On-line příručka pro migranty. Příručka mapuje hlavní komunikační možnosti a nástroje, které internet nově nabízí. Leden 2011.


„Média a Migranti“. On-line příručka pro novináře. Publikace obsahuje tematické tipy k zpracování, mediální analýzu obrazu cizinců a kontakty na organizace, které se problematikou migrace zabývají. Prosinec 2009.


Neregulérní pobyt cizinců v ČR: Problémy a jejich řešení. Sborník přinášející informace k tématu neregulérní migrace v ČR i v Evropě, osobní příběhy i možná řešení aplikovatelná pro Českou republiku.Publikace vznikla ve spolupráci s organizacemi Multikulturní centrum Praha, Organizace pro pomoc uprchlíkům a Poradna pro uprchlíky. Duben 2008.


Cizinci jako téma“. Texty, minikomiksy a fotografie o migraci a každodenním životě migrantů v Česku. Prosinec 2007.Novinové přílohy


„Migrace. Rozmanitost obohacuje Příloha Lidových novin ze dne 13.prosince 2011 sleduje rozmanitost ve společnosti a její pozitiva. Můžete si v ní přečíst o cizincích, kteří v Česku pracují jako vědci, podnikatelé či umělci. Nechte se inspirovat vietnamskou kuchyní či jinými inovativními projekty


Migrace a média“. Příloha Lidových novin ze dne 29.dubna 2010 se zaměřuje na téma médií a komunikace. Přečíst si v ní můžete o etnických médiích v Česku i USA, o mediálním portétu v mainstreamových médiích či o jazykové výuce a komunikaci prostřednictvím umění.


Migrace v krizi“. Příloha Lidových novin z 28.května 2009 se věnuje tématu migrace v krizi – v obou aspektech tohoto názvu.