About us
We seek to improve the integration of migrants in European societies by breaking down negative public perception and developing & showing creative communication skills of non-EU citizens living in EU. We especially encourage face2face encounters in Czechia, Spain, Italy and United Kingdom.
Meta

New publication: The Module Lecture Guide: manuál pro učitele žurnalistiky aneb jak psát o migraci… (česky)

Module Lecture Guide vznikl jako jeden z výstupů projektu Face 2 Face: facilitation dialogue between migrants and European citizens, který realizoval Program migrace společnosti Člověk v tísni od ledna 2013 do června 2014 ve spolupráci se třemi evropskými partnerskými organizacemi – Cesvi (Itálie), Migrant Voice (Spojené království) a SOS Racismo (Španělsko).

MLG staví především na zkušenostech Programu migrace, který se od roku 2002 zabývá medializací migračních témat, spoluprací s médii a realizací mediálních tréninků pro migranty a rozvojem jejich mediálních a komunikačních dovoleností. Součástí vzniku MLG byl i kulatý stůl s odborníky z praxe, akademiky a aktivními migranty, který se konal 26. září 2013 v Praze a kterého se zúčastnili zástupci serveru Aktuálně.cz, Lidovky.cz, Českého rozhlasu, Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity v Brně. Ke kulatému stolu byli pozváni především ti novináři a novinářky, kteří se tématy migrace ve své práci v minulosti již zabývali. Součástí kulatého stolu byla i diskuse překážek, které brání kvalitnímu psaní o migraci, osobnímu vztahu k tématu migrace jednotlivých účastníků či diskusi dobré a špatné praxe.

Ke stažení zde

Comments are closed.