O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Týden, měsíc, rok v Česku: jak to prožívají zahraniční studenti.

„Pracovala jsem v cizinecké organizaci AMIGA jako psycholožka pro studenty cizince, kteří jsou prvním rokem v Čechách. Víte, jak začíná většina jejich příběhů? Z otázky rodičů: Chceš studovat v ČR?  – Ano, proč ne… A je to tady. Dítě se těší na svobodu, ale ve výsledku se dostává do situace, kde je plně zodpovědné za svoji činy. A musí se naučit zvládat nejen veškeré životní komplikace, ale i nést hlavně zodpovědnost za svoje studium před rodinou, která utratila obrovské peníze na prestižní vzděláni v zahraničí. Splnit očekávání rodiny se stává těžkým břemenem. Neznalost jazyka a samota, podporuje vznik deprese a těžké psychické situace studentů“, vypraví ve své reportáži Ksana Vachruševa.

Více je zde:

Příspěvek vznikl jako součást projektu Migration to the Centre, který finančně podpořila Evropská komise – program Evropa pro občany a Mezinárodní visegrádský fond.

Za obsah zodpovídá výlučně autor. Příspěvek nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.


Comments are closed.