O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Aktuální čísla o migraci z ministerstva vnitra.

Podle údajů z ministerstva vnitra bylo k 30. září 2013 v České republice evidovaných 437 581 cizinců, z toho 267 000 občanů takzvaných třetích zemí (aneb zemí mimo EU).  V daném roce se na území ČR poprvé nachází více lidí s trvalým pobytem než přechodným. Navíc bylo k září 2013 evidováno 21 000 žádostí o trvalý pobyt. Co se tyče dlouhodobých víz, 62 % z nich tvoří studentská a 13 % jsou víza za účelem sloučení rodiny. Přestože se zvýšil počet zemí, jejichž občané mohou žádat o zelenou kartu, počet žádostí nenarostl.

Další novinkou byl vznik zaměstnanecké karty, která bude nahrazovat zelenou kartu. Podmínkou udělení zaměstnanecké karty občanům s cizí státní příslušnosti je předložení už uzavřené pracovní smlouvy nebo nově i smlouvy o smlouvě budoucí. Dalšími podmínkami pro udělení jsou rozsah práce minimálně 15 hodin týdně a minimální mzda. Zaměstnanecká karta bude vydávaná na dobu trvání pracovní smlouvy.

Comments are closed.