O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

TZ: KOLORITfest představí v Praze ruskojazyčnou kulturu z různých koutů světa

Praha, 4. 9. 2013 – Místní i zahraniční ruskojazyčné kapely, krátké filmy i workshopy a semináře. To vše nabídne letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu ruskojazyčné kultury KOLORITfest, který se bude konat 6. až 13. října na různých místech Prahy. Program vyvrcholí pěveckou soutěží Kolorit 2013 talentovaných zpěváků z různých koutů světa.

V Praze se na akci sejdou hudebníci, video umělci i organizátoři kulturních akcí z České republiky i zahraničí.

„Festival je jedinečnou příležitostí se seznámit s moderní ruskojazyčnou kulturou. Takovou, jaká opravdu je. Rusky mluvící to jsou nejen lidé z Ruska, ale také z Kazachstánu, Ukrajiny, Běloruska nebo Izraele. Mnoho rusky mluvících lidí žije i v Evropě. Tato kultura je opravdu rozmanitá. Je proste jiná, než si ji lidé představují,“ říká spolupořadatelka festivalu Alina Khairulina.

Již pátý ročník úspěšného festivalu, který pořádá klub PRAGmatiki, zahájí soutěž krátkých filmů Kód města. Jak už název napovídá, tématem originálních filmů jsou různé pohledy video artistů na život, kulturu a tradice města, ve kterém žijí.

Během festivalu se také bude konat každý den série koncertů místních i zahraničních kapel na různých místech Prahy. Pro umělce a producenty jsou připraveny workshopy a semináře.

Akce je příležitostí pro vzájemné seznámení rusky mluvících tvůrčích lidí. Představitelům jiných kultur se naskytne možnost poznat a ohodnotit ruskojazyčnou moderní kulturu.

Cíle festivalu:

• Předvést prvky moderní ruskojazyčné kultury evropskému společenství, s cílem vylepšení vzájemné integrace a vnímání rusky mluvícího světa prostřednictvím moderního umění a mezinárodní spolupráce

• Prezentovat různorodost moderního hudebního umění

• Objevit nové talenty mezi rusky mluvicími obyvateli v Evropě i mimo ni

• Spojit kreativní lidi v Evropě i mimo ni

• Zajistit příznivé podmínky pro další tvůrčí aktivity

• Zlepšit vztahy mezi rusky mluvícími obyvateli a většinovým obyvatelstvem Evropy i mimo ni

KOLORITfest přirozeně pokračuje v tradici řady multikulturních ruskojazyčných soutěží -festivalů Kolorit, které klub PRAGmatiki realizoval v Praze v letech 2009, 2010, 2011 a 2012.

Rozvrh událostí, zprávy, užitečné informace a kontakty budou zveřejněny na oficiálních internetových stránkách KOLORITfest: http://koloritfest.org.

Organizátoři se nemohou dočkat, až uvidí různorodost barev, které účastníci vnesou do festivalu. Jsme přesvědčeni, že obraz, který spolu namalujeme, vyjádří víc než milion slov.

Jménem týmu KOLORITfest,

Igor Rubinovič

Předseda

Klub PRAGmatiki

Praha

Další informace:

Tel.: +420 739 545 278

Email: info@koloritfest.org

Comments are closed.