O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Reportáž: Jak může vypadat konec manželství cizinců? V Česku nás nerozvedou

„Když jsme se do sebe zamilovali a můj budoucí manžel plánoval odjet do zahraničí, stála před námi otázka, jestli se rozejdeme, nebo se vezmeme. Tak jsme se vzali… a odstěhovali do Čech. Nebýt manželství, nepřežila bych tu ten první rok. Na vízum s účelem sloučení rodiny jako na turistické vízum nesmíš pracovat. Sedíš doma jako slepice, večer se vrhneš na manžela. A on chce odpočívat po práci! Možná jsme se ani neměli brát,“ říká ve své reportáži Ksana Vachruševa. Poslechněte si více:

Příspěvek vznikl jako součást projektu Migration to the Centre, který finančně podpořila Evropská komise – program Evropa pro občany a Mezinárodní visegrádský fond. Příspěvek byl podpořen v rámci projektu Křižovatky—jak může osobní příběh přispět k integraci cizinců do české společnosti, který  je podpořen Ministerstvem školství a tělovýchovy České republiky.

Za obsah zodpovídá výlučně autor. Příspěvek nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky - Foto:  Ministerstvo školství, mládeže a...

Comments are closed.