O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Praotec Čech a Božena Němcová za mřížemi: nová cizinecká legislativa v praxi

Praotec Čech, Božena Němcová i Cyril s Metodějem. Ti všichni skončili za mřížemi detence. Nesplnili totiž podmínky, které jim pro vstup do Česka ukládá návrh nových imigračních pravidel.

Na 150 lidí z řad Čechů i migrantů se sešlo druhý červnový den před ministerstvem vnitra, aby divadelním happeningem vyjádřili nesouhlas s cizineckou legislativou, kterou představil úřad v květnu. Nová imigrační pravidla jsou nepřehledná a přináší zpřísnění pro všechny – nejen migranty, ale i Čechy, kteří mají za partnera cizince. Pod elektronickou peticí se tak sešlo za několik dní už více než 2600 podpisů.

Přečtěte si, s jakými body zákona nesouhlasí nejen samotní migranti, ale i nevládní organizace nebo například veřejný ochránce práv. Kromě slučování rodin se týkají i trvalých pobytů nebo třeba občanů EU. Další informace naleznete také v rozhovoru s Pavlem Pořízkem z kanceláře ombudsmana.

 

Na další fotografie z happeningu I praotec Čech byl migrant se podívejte na našem facebookovém profilu.

Další informace o navrhované legislativě:

Comments are closed.