O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Křižovatky—jak může osobní příběh přispět k integraci cizinců do české společnosti

Jaké jsou osobní příběhy migrantů, kteří žijí v Česku? A jak může vyprávění jejich osudů pomoci jejich integraci do české společnosti? Rozhlasový pořad Crossings, který si můžete naladit na ČRo Radiu Wave vždy první středu v měsíci, pomůže hledat odpověď na tyto otázky. Od dubna až do prosince (vyjma léta) se bude pořad, na jehož přípravě spolupracují migranti ze zemí mimo EU, i ti z Evropské unie, po boku Čechů a Češek, kteří mají sami migrační zkušenost, zamýšlet nad tématy ze života migrantů a jejich integrace v Česku.

Součástí pořadu budou i zvukové reportáže natáčené ve spolupráci se samotnými migranty. Crossings navazuje na předchozí podobný pořad na Radiu Wave, na kterém se Program migrace podílel v roce 2009. Rozhlasový pořad Crossings v minulosti ocenila také Evropská komise jako dobrý příklad napomáhaní integrace cizinců. Pořad je součástí projektu Křižovatky—jak může osobní příběh přispět k integraci cizinců do české společnosti, který je podpořen Ministerstvem školství a tělovýchovy České republiky. Migranti zapojení do Crossings budou také v rámci projektu hosty studentských filmových klubů v ČR, kde budou vyprávět o svých příbězích a diskutovat s mladými lidmi o migraci. Součástí projektu bude i fotografický workshop pod odborným vedením. Workshop se zaměří na techniku komunikace obrazem. Migranti tak budou mít možnost zprostředkovat své zkušenosti skrze vizuální materiál a Češi naopak reflekovat vlastní zkušenost s imigranty.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky - Foto:  Ministerstvo školství, mládeže a...Projekt Křižovatky—jak může osobní příběh přispět k integraci cizinců do české společnosti je podpořen Ministerstvem školství a tělovýchovy České republiky.

Comments are closed.