O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Data o integraci cizinců v Evropě, USA a Kanadě snadno a rychle

Srovnávací studie MIPEX think tanku Migration Policy Group obsahuje mnoho údajů o integračních politikách a zákonech v evropských zemích, USA a Kanadě. Jak v ní rychle najít to, co potřebujete? 4.května 2011 v 15.30 – 16.00 hodin v Goethe Institutu v Praze bude Thomas Huddleson, koordinátor výzkumu a analytik Migration Policy Group, prezentovat českým novinářům, jak rychle a efektivně pracovat s daty na webové stránce MIPEXu: kde na ní najít ukazatele třeba pro přístup cizinců na trh práce, ke vzdělávání či k občanství, jak jsme na tom ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, ale i kde a jak vytvářet grafy a mapy na základě výzkumných dat. Zároveň odpoví na dotazy novinářů, týkající se výzkumu.

Instruktážní schůzka pro novináře proběhne v angličtině, s možností tlumočení do češtiny. Uskuteční se během konference „Státní politika a integrace migrantů do společnosti“, kterou pořádají British Council, Multikulturní centrum Praha a Člověk v tísni v rámci svých projektů FLEXI-IN-SECURITY a MIPEX. Na konferenci bude prezentována studie i vybrané aspekty migrační politiky ČR, dopad ekonomické krize na migranty a diskuse o lokální integraci v ČR a Německu. Shrnutí výsledků konference a jednotlivých workshopů bude v 16 hodin. Program celé konference naleznete zde.

Napsat komentář