O nás
Cílem programu je systematicky poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku, ale i na evropské a světové úrovni, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

Archiv

Cizinci nic neví ohledně nových pravidel, které od ledna přinese novelizace cizineckého zákona — upozorní na to Frontafest

Iniciativa Za práva migrantů a migrantek pořádá ve čtvrtek 25.listopadu od 6:30 ráno demonstraci před budovou cizinecké policie na Chodově v Praze nazvanou FrontaFest. Organizátoři zvolili ranní čas, aby podpořili cizince, kteří v tu dobu obvykle již několik hodin stojí ve frontách na pořadové číslo před úřady cizinecké policie. Součástí demonstrace je i hudební vystoupení Ridiny Ahmed, kvartetu Aube, Františka Kostlána a Alexeje Smorčkova.

Hlavním cílem iniciativy je upozornit média a veřejnost na informační vakuum, které panuje v souvislosti s novelou cizineckého zákona. Ta převádí rozhodování o povolení pobytu z cizinecké policie na ministerstvo vnitra a zároveň mění některé povinnosti cizinců. Šest týdnů před jejím vstupem v platnost však stále není jasné, co konkrétně bude pro cizince znamenat. Více informací se dozvíte přímo od organizátorů. Kontakt najdete na jejich webových stránkách: www.zapravamigrantu.cz.

Informace o nejasnostech schvalované novely najdete zde .

Napsat komentář